Yhteystiedot

Yhteystiedot

Toimitusjohtaja Timo Taulavuori, (09) 5841 6514 
timo.taulavuori@puutarhaliitto.fi

Talouspäällikkö Anja Kivinen (09) 5841 6502
anja.kivinen@puutarhaliitto.fi

Kotipuutarha-lehti

Päätoimittaja Maija Stenman
maija.stenman@puutarhaliitto.fi (09) 5841 6511

Toimituspäällikkö Minna Siltala
minna.siltala@puutarhaliitto.fi (09) 5841 6525


Annikki Oikkonen (09) 5841 6539,
annikki.oikkonen@puutarhaliitto.fi


Media-assistentti Agneta Järvenpää (09) 5841 6508
agneta.jarvenpaa@puutarhaliitto.fi


Markkinointisuunnittelija Piia Reinikainen (09) 5841 6504

piia.reinikainen@puutarhaliitto.fi


Puutarha & kauppa-lehti

Toimitus: katso lehden kotisivuja www.puutarhakauppa.fi

Viherympäristö-lehti

Päätoimittaja Seppo Närhi (09) 5841 6505
viherymparisto@puutarhaliitto.fi

Lehtien tilaukset ja laskutus

Eeva Vilen (09) 5841 6503
eeva.vilen@puutarhaliitto.fi

Kuva-arkisto

Annikki Oikkonen (09) 5841 6539,
kuva.arkisto@puutarhaliitto.fi

 
Kasvisten sertifioinnit ja järjestelmällinen laatutyö, käännöstyöt suomi-ruotsi
Frukt och grönt certifieringar och systematiskt kvalitetsarbete, översättningar finska-svenska

Katarina Lassheikki 040 5520 267
katarina.lassheikki@puutarhaliitto.fi
 


Taimistoviljely

Jyri Uimonen (09) 5841 6550
jyri.uimonen@puutarhaliitto.fi


Marjan- ja hedelmänviljely

Tuija Tanska (09) 5841 6535
 
tuija.tanska@puutarhaliitto.fi


Avomaan tuotanto ja Laatutarha koulutukset

AnnaMarja Vilander 0400 480664
annamarja.vilander@puutarhaliitto.fi


Kasvinsuojelu ja kasvisten sertifiointikysymykset

Hanna Skogster (09) 5841 6513, 044 769 0333
hanna.skogster@puutarhaliitto.fi


Kasvihuoneviljely

Jukka Tuominen, tekninen neuvonta, (09) 7288 2116